McIntosh MA 6600/MC 2,1KW/75/ - McIntosh

Przejdź do treści
McIntosh MC2.1KW/75/
przewiń do dołu
Mcintosh MA 6600 wzmacniacz zintrgrowany

Wygląd wzmacniacza jest jeszcze bardziej typowy dla McIntosha, o ile  można to sobie wyobrazić. Obudowa została podzielona na pięć sekcji:  zaraz za przednią ścianką znajduje się przedział, w którym ukryto  sterowanie wzmacniacza, wskaźniki i ich podświetlenie, podświetlenie  logo (światłowodami), za tą sekcją znajdują się trzy oddzielne puszki, w  których zamknięto olbrzymi transformator zasilający oraz dwa (po jednym  na kanał) transformatory dopasowujące, zwane w nomenklaturze firmy  autoformerami. Ostatnia, największa część obudowy, skrywa wszystkie  układy audio.

Na przedniej, szklanej ściance, obramowanej po bokach aluminiowymi  listewkami, znajdziemy dwa, duże, niebieskie wskaźniki wysterowania,  wyskalowane w watach oddawanej mocy (ciekawa jest ich obserwacja – w  czasie odsłuchów nie wychylały się właściwie poza kreskę oznaczoną 2 W, a  wtedy już głośność osiągała znaczący poziom). Pomiędzy nimi umieszczono  podświetlone na zielono logo producenta. Pod wskaźnikami umieszczono  cztery pokrętła oraz wyświetlacz alfanumeryczny. Wyświetlacz pokazuje  niebieskie znaki na czarnym tle i jest dość czytelny (choć w sumie  szkoda, że nie jest cały podświetlony na niebiesko, bardziej by pasował  do wskaźników). Lewe pokrętło służy do wyboru aktywnego wejścia  wzmacniacza, kolejne, nieco mniejsze, wybiera funkcję menu, po prawej  stronie wyświetlacza ustawia opcję menu a skrajnie prawe służy do  regulacji poziomu głośności. Wszystkie pokrętła to enkodery, którymi  można obracać w obie strony bez oporu, zmiany wywoływanej funkcji można  odczytać na wyświetlaczu. Poniżej znajdziemy gniazdo słuchawkowe i  przyciski funkcyjne: store (zapamiętuje ustawienia), mono, bypass  (odłącza regulację barwy dźwięku), mute, włączenie wyjścia 1 i 2 oraz  standby. Byłbym zapomniał – nad wyświetlaczem umieszczono dwie czerwone  diody sygnalizujące zadziałanie systemu zabezpieczenia wzmacniacza, po  jednej na kanał.

 
Tylna ścianka podzielona jest na dwie części. Górna, większa, zawiera  gniazda głośnikowe, złocone, akceptujące każdy rodzaj końcówek.  Ciekawostką jest umieszczenie odczepów dla kolumn o impedancji 8, 4 i  2. Jest to związane z zastosowaniem w konstrukcji wzmacniacza  autoformerów. Spełniają one podobną funkcję do transformatorów  wyjściowych w konstrukcjach lampowych, dopasowując impedancję kolumn do  impedancji wyjściowej wzmacniacza. W tej części tylnej ścianki  znajdziemy też pojedyncze wejście zbalansowane na wtykach XLR. Dolna  część tylnej ścianki jest o wiele bardziej wypełniona. Skrajnie po lewej  umieszczono gniazdo zasilania IEC, potem całą baterię wejść i wyjść do  komunikacji pomiędzy komponentami Maka, wraz z portem do zewnętrznego  czujnika podczerwieni. Następnie mamy całą baterię gniazd RCA: pięć  wejść wysokopoziomowych, wejście gramofonowe MM, wejście na końcówkę  mocy; dwa wyjścia z przedwzmacniacza, jedno podłączone do wejścia na  końcówkę mocy zworami, drugie wolne, oba z możliwością odłączenia z  panelu przedniego; wyjście na magnetofon. Do gniazd RCA mam takie samo  zastrzeżenie jak przy odtwarzaczu – są bardzo blisko siebie.

 
Wewnątrz wzmacniacza znajdziemy jedną niespodziankę: gniazdo dla  opcjonalnego modułu tunera, ładnie zaekranowane metalową, ażurową  klatką. Układy końcówki mocy zbudowano symetrycznie dla obu kanałów, na  pionowych płytkach drukowanych, przykręconych bezpośrednio do sporych  rozmiarów radiatorów, znajdujących się po bokach obudowy. Każda końcówka  oparta jest o cztery pary tranzystorów. Niestety nie udało mi się  dostać do pozostałych elementów wzmacniacza, widać jedynie, iż pozostałe  układy zmontowano na jednej, dużej płytce drukowanej, umieszczonej na  spodzie wzmacniacza.

Mclntosh MA 6600 specyfikacja:

  • Układ Power Guard - chroni przed przesterowaniem
  • Układ Sentry Monitor - zabezpiecza przed zwarciem
  • Moc wyjściowa: 200 Watów na kanał przy 2, 4 lub 8 Ω
  • Regulacja tonów niskich i wysokich
  • Czujniki temperatury
  • Zabezpieczenie głośników przed uszkodzeniem
  • Układ miękkiego startu
  • Autoformery - najsłynniejsze transformatory McIntosha
  • Symetryczne gniazda wejściowe
  • Podświetlane wskaźniki mocy wyjściowej
  • Niskoszumowe przełączniki elektromagnetyczne
  • Możliwość sterowania pilotem
  • Wymiary WxSxG: 24 x 45 x 56 cm
  • Waga: 34 kg

McIntosh MC2.1KW 75th Anniversary 3-elementowy wzmacniacz mocy

Referencyjny wzmacniacz mocy McIntosh MC2.1KW to apogeum potęgi w  dziedzinie dźwięku w domowej przestrzeni. Nasze 75-letnie doświadczenie  jako lidera w reprodukcji dźwięku doprowadziło nas do stworzenia  MC2.1KW. Stanowi on zenit w dziedzinie wzmacniania dźwięku, symbolizując  nasze niezachwiane dążenie do doskonałości dźwiękowej. To trójmodułowe  arcydzieło posiada niezwykłą zdolność dostarczania nieskazitelnej mocy  McIntosh wynoszącej aż 2 000 watów, na zawsze przekształcając Twoje  doświadczenie ze stereo lub kinem w domu. W McIntosh nie tylko doceniamy  dźwięk – jesteśmy zrodzeni z dźwięku. MC2.1KW to inkarnacja naszej  pasji, zapraszając Cię na niezwykłą podróż dźwiękową.

Dostępny samodzielnie lub jako część naszego Referencyjnego Systemu  Muzycznego i Referencyjnego Systemu Kina Domowego, MC2.1KW idealnie  współpracuje z głośnikami XRT2.1K lub ich poprzednikiem, XRT2K. Jednak  jego wszechstronność nie zna granic i można go używać z szerokim  spektrum innych głośników. To idealny wybór dla systemów audio z  wymagającymi głośnikami, dużymi pomieszczeniami lub dla entuzjastów  dźwięku, którzy poszukują najnowszej i najlepszej technologii w domowym  wzmacnianiu audio.

SYMFONIA TECHNOLOGII
MC2.1KW składa się z trzech modułów: jednego modułu wyjściowego oraz  dwóch modułów mocy, z których każdy zawiera 1 000-watowy wzmacniacz.  Sygnał audio wchodzi do modułu wyjściowego z przedwzmacniacza. Sygnał w  fazie jest kierowany do jednego z modułów mocy i wzmacniany.  Równocześnie sygnał przeciwnofazowy jest kierowany do drugiego modułu  mocy i wzmacniany. Oba wzmocnione sygnały opuszczają moduły mocy,  wracają do modułu wyjściowego, gdzie napędzają przeciwnościenne końce  bi-filarnego uzwojenia McIntosh Autoformer™. To połączenie dwóch  sygnałów audio w jeden, sumując moc, jednocześnie redukując lub  eliminując wszelkie zakłócenia. Dzięki tej inżynierii, moduł wyjściowy  przekazuje niski poziom zniekształceń, dostarczając nieskazitelny dźwięk  do głośnika.

Dlaczego są trzy moduły zamiast jednego? Są dwa powody. Po pierwsze,  kwestia praktyczności – każdy moduł waży ponad 54 kg, więc pojedynczy  moduł byłby bardzo ciężki i trudny do przenoszenia. Dodatkowo, trzy  moduły mogą być podłączane do standardowych gniazdek elektrycznych w  domu, co eliminuje konieczność specjalnego okablowania w ścianach.
HOŁD 75 LAT DOSKONAŁOŚCI
W 2024 roku McIntosh będzie obchodził swoją 75. rocznicę. Dlatego  pierwsze 75 par MC2.1KW sprzedanych w 2024 roku w każdym kraju, gdzie  dystrybuowany jest McIntosh, będzie zawierało specjalne oznaczenia z  okazji tej rocznicy. Moduł wyjściowy będzie posiadał podwójną  anodyzowaną plakietkę z wygrawerowanym logo 75. rocznicy, natomiast  uchwyty na wszystkich trzech modułach będą miały wygrawerowane „75 lat”.  Te dodatki uczynią każdy egzemplarz MC2.1KW zbudowany do 2024 roku  prawdziwym kolekcjonerskim przedmiotem dla entuzjastów marki McIntosh.

PEŁNA MOC BEZ KOMPROMISÓW
Dzięki naszemu ręcznie nawijanemu Autoformerowi, pełna moc 2 000 watów  może być dostarczona do głośnika, niezależnie od jego impedancji – 2, 4  lub 8 Ohm. Nie trzeba rezygnować z mocy, nawet jeśli impedancja głośnika  nie pasuje do impedancji wyjściowej wzmacniacza. Nasz Autoformer jest  unikalny, ponieważ umożliwia dostarczanie pełnej mocy przy trzech  różnych impedancjach, co jest rzadko spotykane w innych wzmacniaczach.
SKOK DŹWIĘKOWY NAPRZÓD
MC2.1KW zastępuje model MC2KW, który wstrząsnął światem audio, gdy  został zaprezentowany na targach CES w 2005 roku. Nowa generacja MC2.1KW  wprowadza wiele ulepszeń brzmieniowych, w tym znacznie większe  kondensatory filtrujące, poprawiające wydajność niskich częstotliwości i  dynamiczny zakres. Te osiem większych kondensatorów znajduje się w  modułach zasilania za niestandardowym Power Bankiem, który jest widoczny  przez szybę panelu przedniego. Nasze opatentowane zaciski głośnikowe  Solid Cinch™ łatwo, ale pewnie mocują kable głośnikowe, zapobiegając ich  poluzowaniu i możliwym zwarciom; zaciski są pozłacane, aby zapobiec  korozji i zapewnić wysoką jakość przesyłanego sygnału. Dostępne są  dedykowane zaciski dla impedancji 2, 4 i 8 Ohm, a złącza dla każdej  impedancji znajdują się na oddzielnej platformie wyjściowej na tylnym  panelu modułu wyjściowego. Każda platforma wyjściowa ma również trzy  zestawy identycznych zacisków, co ułatwia podłączenie głośników w  konfiguracji bi- lub tri-wiring.

Po cztery radiatory McIntosh Monogrammed Heatsinks™ znajdują się na  każdym module mocy, co zapewnia skuteczne rozpraszanie ciepła i stałą  jakość dźwięku od początku do końca. Inne ulepszenia obejmują nowoczesne  komponenty i skrócone ścieżki sygnałowe, zaktualizowane okablowanie  elektryczne, bagnetowe IP68-rated kable połączeniowe, które łączą trzy  moduły ze sobą, oraz bezpośrednie oświetlenie LED panelu przedniego.
PODWÓJNE WEJŚCIA DLA ZAAWANSOWANYCH KONFIGURACJI SYSTEMÓW
Nowością w MC2.1KW są podwójne zestawy zrównoważonych i  niezrównoważonych wejść, co pozwala na podłączenie więcej niż jednego  przedwzmacniacza. To daje możliwość łatwej zmiany między sygnałem  lampowym a półprzewodnikowym, na przykład z naszego referencyjnego  przedwzmacniacza C12000 Solid State and Vacuum Tube Preamplifier, który  ma wyjścia dla obu typów sygnałów, lub z różnych przedwzmacniaczy  lampowych i półprzewodnikowych. Możesz także używać drugiego zestawu  wejść do podłączenia dwóch przedwzmacniaczy tego samego typu, to Twój  wybór. Podwójne wejścia MC2.1KW dają elastyczność systemu i pozwalają  wybierać rodzaj sygnału w zależności od rodzaju muzyki i preferencji  słuchania.
McIntosh MC 2,1KW/75/ specyfikacja:

  • Poczwórny zbalansowany monoblok o mocy 2 000 W
  • Konstrukcja tri-chassis: 2 moduły mocy, 1 moduł wyjściowy
  • Dwa zestawy wejść zbalansowanych i niezbalansowanych
  • Autoformer™, Power Guard®, Sentry Monitor™, monogramowane radiatory™, gniazda głośnikowe Solid Cinch™
  • Wiele terminali głośnikowych dla połączeń bi- i tri-wiring

Kraj pochodzenia - POLSKA
Miasto - WROCŁAW
Województwo - DOLNOŚLĄSKIE

Wróć do spisu treści